Yan Flüt Kursu Aydın

YAN FLÜTE DAİR MERAK EDİLENLER VE BİLİNMESİ GEREKENLER

Yan flüt, hafif ve ince sesli üflemeli bir müzik aletidir. Tarihsel olarak baktığımızda yan flütün milattan önceki yıllara kadar dayanan bir tarihe sahip olduğunu görebiliriz. O zamandan beri sürekli değişikliğe uğrayan yan flüt, 1800’li yıllardan itibaren günümüzdeki şeklini almıştır. Önceleri her türlü müzik ile kullanılmayan yan flüt günümüzde her müzik türü ile kullanılmaktadır. Günümüzde 4 tuşlu halde bulunan yan flütün, 8 tuşlu hali de mevcuttur.

Yan flütün yapımında altın, gümüş, nikel gibi maddeler kullanılsa da üflediğiniz zaman çıkan ses tahta üflemeli çalgı aleti gibi çıkmaktadır. Bu sebeple yan flüt tahta üflemeli çalgılar kategorisinde yer almakta ve incelenmektedir. Yan flüt 3 ana parçadan oluşmaktadır. Bunlar: ağızlık kısmı, gövde kısmı ve kuyruk kısmı olarak söylenebilir. Bu parçalar hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; ağızlık kısmında sesin oluştuğunu, gövde kısmında perdelerin olduğunu ve deliklere basılmak sureti ile notalar üretildiğini ve son olarak kuyruk kısmında ise seslerin titreşime dönüştüğünü söyleyebiliriz.

Yan flüt çalmak için herhangi bir yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Üflemeli çalgı engeli bulunmayan herkes kursumuz bünyesine kaydolabilmektedir. Yan flütlerle ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını kurumumuzda bulabilirsiniz. Çok sık sorulan soruların bazılarını burada kısaca söyleyebiliriz. En çok merak edilen konulardan biri yan flütü herkesin çalıp çalamayacağıdır. Yan flüt için herhangi bir ön şart aranmaz. Azimli ve istekli olan herkes yan flüt kurslarımıza katılabilir. Yan flüt çalmak çok zor değildir. Eğitmenlerimizin de yardımı ile ortalama 3 ay gibi bir sürede yan flüt çalabilirsiniz. Ancak bu süre dediğimiz gibi ortalama bir zamandır. Bireylerin çalışma azmine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Diğer bir nokta ise yan flüt fiyatlarıdır. Yan flüt fiyatları da diğer çalgı aletleri gibi kalite ile değişebilmektedir. Piyasada çok ucuza yan flütler bulunmaktadır. Ancak biz bu kadar ucuz yan flüt almanızı önermemekteyiz. Eğer hâlâ flüt almak konusunda kararsızsanız, endişe etmeyin. Kurumumuz bünyesindeki yan flütleri, flüt alana kadar kullanabilirsiniz. Böylelikle kendinizi biraz daha geliştirir ve kaliteli bir flüt alabilirsiniz. Flüt seçimi konusunda eğitmenlerimiz de size seve seve yardımcı olacaklardır. Eğer yine de şüpheleriniz varsa kurs merkezimizi ziyaret ederek ücretsiz deneme derslerine katılabilirsiniz. Ücretsiz deneme derslerine katılarak yan flüt çalabileceğinizden emin olabilirsiniz.

En iyi şekilde yan flüt öğrenimi için iyi bir yan flüt kursu seçmek durumundasınız. Bu aşamada yeteri kadar araştırma yapmalısınız. Acele karar vermeden iyi bir kurs merkezi bulmalısınız. Bizim kurs merkezimiz haftanın 7 günü boyunca 23.00’a kadar açıktır. Size en uygun zaman dilimini seçerek, bünyemizdeki derslere katılabilirsiniz. Ayrıca uzman eğitmen kadromuz size sadece yan flüt çalmanın inceliklerini değil bakımı gibi detaylı ve bilmeniz gereken işleri de anlatacaklardır. Aydın Efeler’de bulunan kurs merkezimiz, konum itibari ile oldukça merkezidir. Her nerden geliyor olursanız olun toplu taşıma araçları ile kısa sürede oluşan bir yerdedir. Kayıt süresi olarak belli bir kısıtlamamız yoktur, kayıtlarımız sürekli olarak devam etmektedir. Eğer siz de yan flüt çalmanın tüm inceliklerini öğrenmek istiyorsanız, kurs merkezimize bekleriz.