Resim Kursu Aydın

RESİM SANATINA VE EĞİTİMİNE GENEL BAKIŞ

Resim istenilen bir yüzey üzerine, istenilen malzemeler kullanarak kendini ifade etme sanatıdır. Her sanatçı farklı malzemelerle, farklı yüzeyler üzerine çizim yapmaktadır. Her eser ise sanatçısını temsil etmektedir. Resim tarihine baktığımız zaman insanlık kadar eski bir geçmişle karşılaşıyoruz. İlk çağlarda insanlar yerleşik hayata geçmeden evvel mağaralarda yaşadıkları devirlerde dahi resim sanatı ile karşılaşıyoruz. Günümüzde mağara duvarlarına çizilmiş halde sayısızca resim bulunmuştur. Geçmişten günümüze kadar resim sanatı birçok akımın etkisi altında kalmıştır. Birçoğunun etkisi günümüzde de hâlâ devam etmektedir.

Resim çizmek isteyen bireyler yetenekleri olmadıkları düşüncesi ile bu isteklerinden vazgeçmek durumunda kalabiliyorlar. Oysa biz size yeteneğiniz olmasa bile resim çizmeyi öğretmeyi garantiliyoruz. Aslında resim çizmek yetenek işinden ziyade temel prensipleri bilmek ile mümkündür. Bu iş için bazı incelikleri bilirseniz başarıya ulaşabilirsiniz. Resim çizmek için bir yaş sınırı da bulunmamaktadır. Kaç yaşında olursanız olun kursumuz bünyesine başvurarak siz de resim derslerimize katılabilirsiniz. Resim kursu Aydın’da çocuklar için de resim programımız vardır. Çocukların hayal dünyasını asla kısıtlamayız ve içlerindeki yeteneği keşfetmelerine izin veririz. Her türlü boya ile resim çalışması yapabilir çocuklar. Resim derslerimiz hem bireysel, hem de grupsal olarak verilmektedir. Kurslarımız sizin seviyenize ve geliş amacınıza göre belirlenir. Hobi için gelenler ayrı, profesyonelleşmek için gelenler ayrı gruplandırılır ve derslerinizi ona göre alırsınız. Bireysel olarak almak isterseniz de seviyenize uygun program hazırlanacaktır. Öncelikle size teknikler öğretilir ve sonra özgür çalışmanız beklenir.

Ayrıca  yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler ve güzel sanatlar fakültesinde eğitim gören öğrenciler için de grubumuz vardır.  Ve resim kursu Aydın eğitim süreci boyunca uzman kadromuzla öğrencilerimize eğri, düz ve dairesel çizgiler, detay çizgileri, dokular, açı, ışık ve gölge, şekil ve zemin ilişkisi, ölçü, oran ve orantı ayrıntılı bir şekilde öğretir. Böylelikle profesyonelleşmeniz sağlanır. Kurslarımız adım adım ilerleyerek size tüm incelikleri öğretmektedir. Öğrencilerimizi ihmal etmeyiz, her öğrencimiz ile bire bir ilgileniriz ve her birinin üzerine titreriz. Sanat merkezimizde sıcak ve samimi bir ortamda rahatça çalışabilirsiniz.  İçten eğitmenlerimiz kabiliyetiniz ve istekleriniz doğrultusunda resim çizmeniz adına size yardımcı olmaktadır.

Eğer siz de resim sanatı ile ilgileniyorsanız ve resim sanatı alanında uzman bir kadro ile çalışmak istiyorsanız, kursumuzu ziyarete gelebilirsiniz. Alanında tamamen uzman kadromuz sizin istekleriniz ve amaçlarınız doğrultusunda sizin için uygun programı oluşturup, resim sanatını bütün incelikleriyle öğreteceklerdir. Yaptığınız resimler de kurs sonunda sergilenir. Bu sayede çalışmalarınızı sergileme ve resme ilgi duyan insanlarla deneyimlerinizi paylaşma şansı yakalarsınız. Kursumuz konum itibari ile çok merkezi bir yerdedir. Toplu taşıma araçları vasıtası ile çok kısa bir sürede Nazilli, Efeler, Kuşadası, Söke, Didim, İncirliova, Yenipazar hatta çok daha uzak yerlerden kursumuza ulaşabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz deneme derslerimize katılarak hem kendinizi test etme imkânı bulabilir, hem de kursumuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz bizimle irtibata geçebilir, aklınıza takılan tüm soruları sorabilir ve kurs hakkında çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizi de aramızda görmekten çok büyük mutluluk duyarız.